Uzsākam ar zaudējumu

Šosezon līgu sistēmas reorganizācijas dēļ ierasto 2. Līgu nomainījām pret jaunizveidoto 3. līgu – nu jau otro gadu pēc kārtas apceļosim Kurzemi, startējot Latvijas 3. līgas Rietumu Zonā.

Šī sezona COVID-19 pandēmijas dēļ iesākās ļoti neierasti vēlu – tikai 19. jūlijā. Pirmajā spēlē savās mājās, Rīgas 49. vidusskolas stadionā, uzņēmām mums jau visai zināmu pretinieku, kas ir Talsi/FK Laidze. Tā kā šo spēli bija jāorganizē vadoties pēc LFF noteiktā sanitārā protokola, bija jāveic ārkārtīgi daudz sagatavošanās darbi. Stadiona teritorija tika sadalīta 2 zonās (skatītāju un spēlētāju zonās), kuras nedrīkstēja pārklāties. Tāpat maksimālais skatītāju skaits stadionā bija 1/3 no kopējās iespējamās stadiona ietilpības, tādēļ drīkstējām uzņemt vien 64 līdzjutējus, kuri iepriekš tika aicināti apstiprināt savu ierašanos jau iepriekš, izmantojot tiešsaistes anketas, bet klātienē notika to reģistrācija un precīza uzskaite.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, komandu ir pametuši vairāki līderi – Deniss Kiriļuks pievienojies Riga United komandai, tāpat komandu pameta uzbrukuma līderi Ruslans Aleksejevs un Vladislavs Orehovs. Taču komandai ir pievienojušies vairāki jauni spēlētāji, kuriem ir potenciāls kļūt par komandas līderiem.

Spēli pret Talsiem izdevās iesākt ar šobrīd iespējami spēcīgāko sastāvu, aizsardzību balstīja šīs sezonas jaunieguvumi – Damirs Uzmetovs un Rikardo Paoli, laukuma centrā spēli diriģēja komandas pamatvērtības Daņila Savickis un Nils Veipāns, bet uzbrukuma smailē spēlēja Pāvels Baikovs, kurš šosezon izpelnījies kapteiņa nozīmi.

Sākums spēlei bija visai piesardzīgs abu komandu izpildījumā, jo abas komandas apzinājās, ka pretī stājas līdzvērtīga un ļoti motivēta komanda. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās mūsu komandai, kad pēc teicamas Pāvela Baikova piespēles starp aizsargiem vienatnē pret vārtsargu tika nogādāts Dainis Sondors, kurš pārlieku satuvojās ar vārtsargu, nespējot izdarīt precīzu sitienu. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar vairākām standartsituācijām, taču bīstamas vārtu gūšanas nespēja radīt. Taču puslaika izskaņā Pāvels Baikovs ievadīja ātro pretuzbrukumu nogādājot bumbu laukuma labajā flangā, un pēc precīza centrējuma no Daiņa Sondora Pāvels saņēma bumbu vienatnē dažu metru attālumā no vārtiem, taču izdarītais sitiens nebija veiksmīgs, puslaikam noslēdzoties ar 0:0.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka viesu komanda, izmantojot aktīvu presingu un radot visai biežus vārtu gūšanas momentus. Diemžēl mūsu pasīvā spēle neļāva nonākt pie reālām vārtu gūšanas iespējām. Puslaika vidū pēc ierastās tālās piespēles pretinieku uzbrucējs nonāca vienatnē pret mūsu vārtsargu un spēja gūt vārtus. Turpinājumā mums nācās atspēlēties, līdz ar to aktīvāk devāmies uzbrukumā, un arī biežāk iekrītot ātrajos pretuzbrukumos, kurus par laimi pretinieki nespēja realizēt. Taču 10 minūtes līdz spēles beigām, nokļuvām spēles labākajā vārtu gūšanas momentā – Jevģēnijs Žukovs saņēma piespēli vārtu priekšā, un izdarīja sitienu vārtu rāmī, taču pretinieku vārtsargs to apturēja dažus centimetrus pirms vārtu līnijas.

Diemžēl pirmo sezonas spēli noslēdzām ar zaudējumu 0:1. Nākamā cīņa jau svētdien izbraukumā pret komandu Tukums 2000-3, kuras sastāvā spēlē vairāki Virslīgas komandas dublieri. Lai arī pretinieks būs sarežģīts, esam gatavi izcīnīt pirmos punktus!

FK LielupeKomandaFC Talsi/FK Laidze
0Vārti1
10Sitieni26
2Sitieni vārtu rāmī9
8Stūri8
2Dzeltenās kartītes2

Kārlis Villerušs (FK Lielupe galvenais treneris): “Nepatīkams zaudējums. Aizvadījām ļoti labu pirmo puslaiku. Kopumā katrā no puslaikiem var teikt, ka futbolu spēlēja viena komanda. Ja pirmajā puslaikā tie bijām mēs, tad jau otrajā Talsu komanda atrada pretspēli un jau viņi radīja milzīgu pārsvaru spēles gaitā. Protams, neizšķirts būtu likumsakarīgs rezultāts, taču nespējām realizēt savus momentus, beigās sākam čempionātu ar minimālu zaudējumu. Priekšā mūs gaida divas ļoti sarežģītas spēles – vispirms izbraukums uz Tukumu un tad tuvākais izbraukums – spēle pret Jūrmalas Kauguri/BEITAR komandu. Abas komandas sastāva ziņā ir ļoti spēcīgas, viss būs atkarīgs no tā, cik mēs varēsim izturēt un sagaidīt savas iespējas.