Sāpīgs zaudējums un 6.vieta B grupā

Šodien Rīgas 49.vidusskolas stadionā aizvadījām spēli pret “FK Alberts”, kura izšķīra to, kura no abām komandām cīnīsies par 9., bet kura tikai par 11.vietu Vidzemes reģiona kopvērtējumā. Lieliski iesakām spēli, jau 7′ minūtē pēc Pāvela Baikova un Nila Veipāna vārtiem panācām lielisku divu vārtu pārsvaru. Taču pēc tam ielaidām, bet ātri spējām atjaunot divu vārtu pārsvaru, kad 17′ minūtē vārtus guva Ruslans Aleksejevs. Diemžēl noturēt šo pārsvaru nespējām, “FK Alberts” futbolisti spēja pirmā puslaika pēdējā minūtē gūt arī otros vārtus.

Otro puslaiku iesākām pavisam neveiksmīgi, “FK Alberts” uzreiz spēja atspēlēties un panākt 3:3. Bet pēc tam, pateicoties tiesnešu brigādei, laukumā valdīja haoss. Tiesneši pilnībā izlaida spēli, ko izmantoja “FK Alberts” futbolisti. Pretinieki šodien parādīja lielisku cīņassparu un pelnīti uzvarēja ar 5:3, bet rūgtums no spēles palika tiesnešu lēmumu dēļ, jo uzreiz divi spēlētāji tika noraidīti, turklāt dažās epizodēs, kurās mūsu spēlētāji nopelnīja brīdinājumus, pārkāpums tika izdarīts pret viņiem, jācer, ka Disciplinārā komisija izskatīs šīs epizodes un spēlētāji nesaņems diskvalifikācijas, kuras nav pelnījuši.

2nd-league-matchday-result-fk-alberts-home

Kristiāns Girvičs (“FK Alberts” spēlētājs): “Izvērtās ļoti smagi. Neveiksmīgs sākums, ātri ielaidām divus golus. Kā zināms, pirmajā riņķī mēs zaudējam “Lielupei”, toreiz mums bija ļoti lielas sastāva problēmas, bet šodien mums bija visi labākie ierindā, tāpēc bija tāda ticība un pārliecība, ka varēsim, jo daudz laika vēl bija ko spēlēt. Pēc tam lēnā garā pārņēmām iniciatīvu un arī sasitām tos golus. Otrajā puslaikā izlīdzinot rezultātu, mēs jau pilnībā kontrolējām situāciju, un kopumā pelnīta uzvara. Pagājušogad Vidzemes reģionā mēs izcīnījām bronzas medaļas, bet šogad uz medaļām nepretendējām, it kā tādas motivācijas nav, bet es uzskatu, ka katra vieta ir svarīga, un katra spēle ir svarīga, tāpēc arī cīnījāmies līdz beigām. Mēs nedalām spēles nesvarīgajās vai mazsvarīgajās, un pirmā riņķa zaudējums deva vēl papildus motivāciju. Nav patīkami zaudēt divas reizes vienai un tai pašai komandai.”

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Ļoti slikts noskaņojums pēc šīs spēles, neskatoties uz to, ka “FK Alberts” futbolisti patiešām otrajā puslaikā parādīja neticamu cīņassparu, viss paliek tiesnešu ēnā. Ļoti nepatīkami, ka atkal esam spiesti rakstīt protestu, kas nebūt nav patīkami, bet ko lai dara? Kā var būt iespējams tas, ka mūsu spēlētājam tiesnesis neļauj spēlēt ar longeti uz rokas, kaut arī no sākuma pateica, ka, ja pretiniekiem nav iebildumu, tad var, un “FK Alberts” vīriem nekas nebija pretī, bet tiesnesis tomēr nolēma, ka labāk nevajadzētu spēlēt. OK, mēs cienām šādu lēmumu, un saprotam visu. Bet, kad otrajā puslaikā laukumā dodas spēlētājs ar divām tādām uz katras rokas, nu tas izraisa jautājumu pret tiesnesi. Jā, varbūt viņi nav pilnīgi identiski, kas ir saprotams, bet, ja jau tu liedz spēlēt vienam spēlētajam, tad tādam pašam lēmumam ir jābūt arī pret pretinieku spēlētāju, nevis tā, ka vienam atļauj, bet otram nē. Kā arī cik reizes šodien tika apturēta spēle un nebija atliktā soda? Mums paliek bumba, turpinās bīstams uzbrukums, bet tiesnesis svilpj. Kā tā var būt? Kā var iedot spēlētājam brīdinājumu, kuru grūž mugurā ar abām rokām, par to ka pēc grūdiena mugurā viņam bumba trāpa pa roku? Kā var būt tāda situācija, kad mūsu uzbrucējs tiek iesists pa muguru, kad uzbrukums notiek pie mūsu vārtiem, bet līnijtiesnesis burtiski skaita mākoņus un neseko līdzi spēlei, un tas spēlētājs paliek nesodīts, kaut arī par šādām epizodēm ir jānoraida spēlētājs no laukuma. Ja mēs runājam par to, ka no nākamā gada būs 2.Līgas klubu licencēšana, treneriem ir jābūt B-UEFA treneru licencei un prasības būs pietiekami augstas priekš otrās līgas, tad arī ir jāceļ tiesnešu kvalifikācija, kuri drīkst būt nozīmēti uz 2.Līgas spēlēm. Nevar būt tā, ka tas līnijtiesnesis, kurš spēles laikā lidinās pa mākoņiem, pēc spēles bildē mūsu protokolu ar mērķi, kā viņš pats teica: “paņirgt”, jo kam vispār tas viss ir vajadzīgs 2.Līgā. Bet beigās klubam ir jāmaksā sods par nopelnītām kartītēm. Ļoti ceru, ka arī šoreiz Disciplinārā komisija pozitīvi izskatīs mūsu sūdzību. Bet kopumā, kā mēs varēsim panākt to, ka vispār Latvijā futbola līmenis ceļas ar šādu attieksmi? Jā, tā ir 2.Līga, bet šeit arī cilvēki maksā naudu, tērē laiku, gatavojas šīm spēlēm. Galvenokārt tas ir šo cilvēku hobijs. Bet beigās ir šāda tiesāšana. Šis jautājums noteikti ir jāceļ Federācijā.