Neveiksme Pļaviņās

Vakar “FK Lielupe” aizvadīja savu pirmo spēli pēc vairāk nekā mēneša ilgas pauzes 2.Līgas čempionātā, piekāpjoties “FK Pļaviņas DM” komandai ar 0:5.

Dodoties uz spēli, jau varēja nojaust, ka priekšā gaidāms ļoti grūts uzdevums, jo šajā spēlē nevarēja palīdzēt diezgan ievērojams pamatspēlētāju skaits. Starp tiem bija Antons Vasiļjevs, Mārtiņš Auziņš, Kirils Solovjovs, Deniss Kiriļuks, Artūrs Rudzītis, Daņila Savicks, Pāvels Baikovs un citi. Spēlēt aizsardzībā bija spiests tikko no traumas un atvaļinājuma atgriezušais Kārlis Villerušs, pie debijas 2.Līgas pamatsastāvā tika Maksims Bočarņikovs, Kristaps Cielavs un Mo Husseins. Bet pašā spēlē notika liels negadījums, kura dēļ visam šim zaudējumam nebija nekādas nozīmes – vārtsargs Daniels Didenko tika aizvests uz slimnīcu.

Bet par visu pēc kārtas. Spēlei sākoties, bija redzams, ka “Pļaviņas” arī šoreiz mēģinās izvilkt spēli, pateicoties fiziskajām dotībām. Mūsu komanda atsitās no bīstamiem centrējumiem soda laukumā. Vienā no tiem, bumba it kā šķērsoja vārtu līniju, no kurienes Artis Kalniņš to izsita, par ko liecināja visu mājinieku komandas spēlētāju neapmierinātība, kad tiesnesis nesaskatīja tajā epizodē vārtu ieņemšanu. Mājinieki turpināja uzbrukt, kamēr “Lielupe” centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Daži no tiem bija ļoti bīstami, tā teikt 99% momenti, no kuriem 1% ņēma virsroku. Bet pēc kārtējā stūra sitiena pirmā puslaika izskaņā tika ielaisti pirmie vārti, kad Maksims Bočarņikovs zaudēja pretinieku kapteini Andreju Ostvaldu soda laukumā un ļāva tam brīvi raidīt bumbu vārtos. Dažas minūtes vēlāk Roberta Vidrina kļūdu izmantoja jau pretinieku 11.numurs Mārcis Rūtiņš, kurš, izejot gar malu, atzīmējās ar precīzu sitienu tuvajā vārtu stūrī. Pēc šiem vārtiem tiesnesis signalizēja par pirmā puslaika beigām.

Pārtraukumā “Lielupe” veica savu pirmo spēlētāju maiņu, nomainot Maksimu Bočarņikovu pret Andreju Aņņenkovu, caur kura malu, kļūdoties gan viņam, gan arī Kārlim Villerušam, mājinieki guva jau trešos vārtus. Spēles aptuveni 58′ minūtē, pēc tam, kad “Lielupes” soda laukumā pēc cīņas par bumbu nokrita komandas kapteinis Kārlis Villerušs, turoties aiz galvas, notika saķeršanās starp mūsu vārtsargu Danielu Didenko un “Pļaviņu” 10.numuru Aigaru Liņģi, un burtiski minūti vēlāk notika pats briesmīgākais – cīņā ar to pašu Aigaru Liņģi, Daniels Didenko spēlējot ar kāju, iebļāvās no sāpēm. Jau laukumā bija redzams, ka īsti labi nav un uzreiz tika dots signāls, lai pēdējais “Lielupes” rezervists gatavojas nākt laukumā. Arī Ruslans Aleksejevs saprata, ka viņam nāksies doties vārtos. Uzreiz tika izsaukta ātrās palīdzības brigāde, bet nestuvju vietā Aigars Liņģis parādot īstu Respect piemēru kopā ar Mo Husseinu nonesa vārtsargu no laukuma. Daniels Didenko tika nogādāts Jēkabpils slimnīcā, kur viņam tika konstatēts stilba kaula lūzums, līdz ar ko šī sezona viņam ir beigusies. Vismaz 5 mēnešus viņam nāksies iztikt bez futbola. Tikmēr atlikušajā spēles laikā mājinieki vēl divreiz spēja atzīmēties. Abos vārtu zaudējumos par antivaroni kļuva Kārlis Villerušs, kurš nenoliedzami darīja visu iespējamo no viņa šajā spēlē, bet bija redzams, ka pēc traumas un divām ar pus nedēļām bez futbola viņam ir daudz jāstrādā, lai atgrieztos ierastajā formā, turklāt aizsargu trūkuma dēļ viņš bija spiests spēlēt kā centrālais aizsargs, kas arī atspoguļojās rezultātā. Beigu beigās zaudējums ar 0:5, un “Pļaviņas” attālinājās no mums turnīra tabulā.

Tagad ir nepieciešams ātri pārslēgties no šīs spēles un jau pirmdien jācīnās ar “Riga United F.C.”.

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Tagad par pašu spēli pat negribas runāt, visas domas ir ar Danielu Didenko, kuru aizveda uz Jēkabpili. Brauksim viņam pakaļ, tikai tur uz vietas būs zināms, kas īsti ar viņu ir noticis. Ar viņu kopā aizbrauca Maksims Bočarņikovs, kurš visu laiku ziņo mums, ja ir kādi jaunumi. Visam pārējam uz doto brīdi nav nekādas nozīmes. “Pļaviņas” spēlē fizisku, brīžiem pat rupju futbolu, līdzīgu regbija stilam. Turklāt viņi neapstājas pat pie viņiem ērta rezultāta, kas no vienas puses ir pozitīvi, bet no citas, brīžiem viņu spēlētāji zaudē vēsu prātu. Pēc pirmās spēles Ruslans Aleksejevs tika aizvests uz slimnīcu, šodien Daniels. Vai tā ir tikai sagadīšanās – nezinu. Bet šī noteikti ir stiprākā komanda mūsu reģionā šogad. Neesam vēl spēlējuši ar “Riga United F.C.”, ar viņiem savu pirmo spēli aizvadīsim tikai pirmdien, bet no visām pārējām šī komanda atstāja vislabāko iespaidu. Nu, protams, ja neskatās uz pārlieki lielu agresiju laukumā. Zinot arī to, ka mūsu komandā šogad spēlē daudz jauniešu, kuriem ir zem 20 gadiem, un pat zem 18, tad tas, protams, atstāj negatīvu iespaidu. It sevišķi, kad viens no lieliem večiem pēc cīņas epizodes par bumbu piedāvā 16 gadīgam puisim iziet ārā un izrēķināties. Tas, protams, nav nedz sportiski, nedz arī pieņemami. Jebkurā gadījumā, šodien mēs zaudējām tikai un vienīgi cīņas ziņā, manuprāt, aptuveni 80% divcīņu šodien tika zaudētas. Tagad gatavosimies pirmdienas spēlei. Un mēs visi ļoti ceram, ka Didam viss būs kārtībā.”