Zaudējam Mangal komandai un riskējam palikt ārpus Play-off

Aizvadījām priekšpēdējo regulārā turnīra spēli Rīgas futbola līgā, un šoreiz spēle bija reizē gan ārkārtīgi principiāla, gan ļoti izšķiroša – pretiniekos komanda Mangal. Zaudējums praktiski nozīmētu izredžu zušanu uz izslēgšanas turnīra fāzi, tādēļ mērķis bija tikai viens – uzvara! Jāpiemin, ka Mangal komandā spēlē vairāki mūsu bijušie spēlētāji. Lai arī pretinieks iepriekšējā dienā aizvadīja spēli, kurā piekāpās komandai Riga Evergrande, pret mums viņiem bija jābūt īpaši motivētiem.

Spēlē mums nevarēja palīdzēt viens no komandas līderiem – itāļu leģionārs Rikardo Paoli. Viņu šoreiz aizstāja pieredzējušais Andrejs Aņņenkovs, kuram šī bija pirmā spēle kopš 27. oktobra kvalifikācijas turnīra spēlēm.

Spēli diemžēl iesākām ļoti pasīvi – jau pirmajās minūtēs ļāvām pretiniekiem radīt vairākas bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Un jau spēles trešajā minūtē pēc nesaprašanās pie mūsu vārtiem, savos vārtos bumbu raidīja Nils Veipāns. Pēc vārtu zaudējuma nedaudz aktivizējamies un spējām izveidot vairākas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas, taču piekliboja to realizācija. Pirmais puslaiks noslēdzās ar līdzīgu spēli un minimālu pretinieku pārsvaru.

Otrā puslaiku sākām miegaini, un par to dārgi samaksājām ar diviem ātri zaudētiem vārtiem. Trīs vārtu deficīts lika spēlēt riskantāk, diemžēl bez panākumiem uzbrukumā – nokļuvām labās sitienu pozīcijās, taču bumba spītīgi negāja vārtos. Spēles beigās pretinieki izmantoja vairākas mūsu kļūdas aizsardzībā, un spēles pēdējās 9 minūtēs guva 4 vārtus, kas uzstādīja pavisam nepieklājīgu spēles rezultātu 0:7.

Vēl joprojām saglabājam teorētiskas cerības iekļūt TOP-12, un turpināt cīņu Play-Off fāzē. Lai tas notiktu:

1. Pašiem pēdējā spēlē ir jāizcīna punkts pret BallIn, jācer, ka Mangal zaudēs komandai FC Kengarags, un jācer, ka Old School zaudēs abās atlikušajās spēlēs pret Riga Evergrande un Tente komandām. Tādā gadījumā apsteidzam Mangal un Old School, ierindojoties 6. vietā apakšgrupā.
  2. Pašiem pēdējā spēlē jāizcīna uzvara pret BallIn, jācer, ka Mangal neuzvarēs FC Kengarags komandu, un jācer, ka Old School abās pēdējās spēlēs neizcīnīs vairāk par 2 punktiem. Tādā gadījumā, varam pakāpties pat uz 5. vietu, ja BallIn savā pēdējā spēlē nespēj uzvarēt komandu Napalm.

Svētdien mūs gaida šī turnīra svarīgākā spēle līdz šim.

Kārlis Villeruss (FK Lielupe kapteinis): “Brīdināju spēlētājus pirms spēles, ka nedrīkst nenovērtēt pretinieku. Taču, izskatās, ka tas nelīdzēja, pārāk daudz atļāvām pretiniekam šovakar. Izskatījāmies ļoti vāji, tiesa, tas vairāk bija psiholoģiskais moments, jo ielaidām ātrus vārtus, un paši savus momentus nespējām realizēt. Tagad mums vairs nav ko zaudēt, priekšā pēdējā spēle pret BallIn, kurā viss izšķirsies. BallIn komandā spēlē vairāki mūsu spēlētāji, kuri atkal būs extra-motivēti. Būs ļoti smaga spēle, bet nu šī var būt arī pēdējā spēle šajā turnīrā, tāpēc taupīt spēkus vairs nedrīkstēs. Visu vai neko.