Smags zaudējums pret “SK Cēsis”

Vakar “FK Lielupe” aizvadīja kārtējo 2.Līgas spēli. Pretiniekos bija pagājušā gada 2.Līgas fināliste un esošā mūsu grupas līdere “SK Cēsis” vienība. Pēc aizvadītām spēlēm ar optimismu gaidījām arī šo spēli, neskatoties uz to, ka arī “SK Cēsis” uzsāka čempionātu ļoti spēcīgi.

Spēlei sākoties, mūsu futbolisti izskatījās diezgan pārliecinoši, pirmajās 10 minūtēs pat izveidojot vairāk momentu, nekā viesu komanda, kas lika viesu rezervistu soliņam nervozēt un diezgan asi reaģēt uz katru galvenā tiesneša darbību vai bezdarbību laukumā. Taču spēles 12′ minūtē mūsu soda laukumā notika nelaimes gadījums un nu jau 0:1. Pēc tam viesi sāka izveidot ļoti daudz bīstamu momentu pie mūsu vārtiem, un līdz pārtraukumam rezultāts kļuva jau 0:4. Tuvojoties pārtraukumam, neskatoties uz lielu rezultātu, spēle kļuva arvien asāka, un mūsu spēlētāji sāka paļauties uz pretinieku provokācijām.

Pārtraukumā “FK Lielupe” sastāvā tika veiktas uzreiz trīs maiņas, un otrā puslaika sākums tika aizvadīts bez īpaši bīstamiem momentiem pie mūsu vārtiem. Nespējot iesist vārtus otrajā puslaikā, viesu futbolisti sāka kāpināt asumu tempu un turpināt lieki provocēt. Arī viesu rezervistu soliņš, neskatoties uz rezultātu, un momentu neesamību pie saviem vārtiem, bija diezgan aktīvs un nemierīgs. Spēles 57′ minūtē viesi pat pamānījās palikt mazākumā. Puslaika vidū Artis Kalniņš mēģinot kritienā izsist bumbu no sava soda laukuma, īsti netrāpot pa bumbu, novirzīja to savos vārtos – 0:5.

Diemžēl smags zaudējums, bet no šīs spēles ir jāmācās, jāizstudē kļūdas un jācīnās tālāk! Jau nākamsvētdien mūs gaida nākamais pārbaudījums, kad ciemos brauks “FK Smiltene/BJSS-2” komanda.

2nd-league-matchday-result-sk-cesis-home

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): Pirmkārt teikšu, ka nevaru pateikt, ka šodien mūsu spēlētāji nospēlēja slikti, jo sākums bija tīri labs, bet ielaidām tādus neveiksmīgus vārtus, pēc tam arī vēl vienus, un tad jau spēle nedaudz pajuka. Runājot par “SK Cēsis”, zinājām, ka būs ļoti smaga spēle, un šodien bija redzams, ka komanda ir ļoti labi gatava, viņi parādīja ļoti labu sniegumu, un tīri sportiskajā ziņā viņi tiešām ir vieni no šī gada 2.Līgas favorītēm. Bet ir jāpievērš uzmanība gan rezervistu soliņa, gan treneru korpusa, gan arī laukuma spēlētāju attieksmi pret pretinieku un tiesnešu brigādi, jo jebkurā spēlē, vai tā ir 2.Līga, Virslīga, vai kaut vai Čempionu Līga – tev ir jāciena pretinieks, un nedrīkst būt tādi momenti, ka visas spēles garumā no pretinieku puses ir dzirdami lāmu vārdi, apvainojumi un kaut kādas pretenzijas, tāpat arī nedrīkst visu laiku uzbrukt tiesnesim ar visādiem apvainojumiem katrā no epizodēm. Šodien bija ļoti daudz provokāciju, arī viesu rezervistu soliņš bija ļoti skaļš, to liecina arī tas, ka “SK Cēsis” trenera palīgs Emīls Rijnieks, kurš šovakar bija ierakstīts protokolā kā spēlētājs, saņēma brīdinājumu vēl neiznākot laukumā. Principā, ja tiesnesis iedziļinātos tajā momentā, tad Emīlam bija jārāda sarkanā kartīte, jo viņš vairākkārt skrēja virsū līnijtiesnesim skaidroties katrā no epizodēm, turklāt viņš nebija pat trenera palīgs, kuriem arī nedrīkst to darīt, kur nu vēl spēlētājiem, tas jau nekas, ka ikdienā viņš ir trenera palīgs, vai oficiālā persona, protokola viņš bija ierakstīts kā spēlētājs, arī spēles beigās pat devās laukumā, tā kā, pašam Emīlam vajadzētu būt uzmanīgākam šajā ziņā. Šodien kopumā bija asa spēle, ļoti daudz divcīņu, pārkāpumu. Arī, var runāt par to, ka pēc katra pārkāpuma pret mūsu spēlētāju ir dzirdami kaut kādi nesaprotami pārmetumi un pretenzijas, viesu spēlētāji, pat apzināti pārkāpjot noteikumus neatvainojās spēlētājam, bet turpināja provocēt, kas manā skatījumā ir diezgan gļēvi. Apzināts pārkāpums, vai arī nē, tomēr ir jārespektē pretinieks, tā kā šajā ziņā man ļoti nepatika “SK Cēsis” attieksme un uzvedība šovakar. Jā, “SK Cēsis” ir ļoti spēcīga komanda, viņi rāda ļoti pārliecinošu sniegumu, bet ir jāpiestrādā pie uzvedības gan laukumā, gan arī ārpus tā. Runājot par mūsu spēlētājiem, tad jāsaka, ka pirmā puslaika vidū pajuka spēle, saka atbildēt uz provokācijām, kuras, manuprāt, šajā spēlē bija pilnīgi liekas, un beigās sapelnījām ļoti daudz brīdinājumu. Tagad jāgatavojas nākamai spēlei, drīz uzzināsim pretiniekus arī Latvijas kausa izcīņā, bet šī spēle mums bija ļoti laba mācība, no viņas ir jāpaņem tikai tas labākais – šoreiz tā ir pieredze, un nākotnē nedrīkst atkārtot šādas kļūdas aizsardzībā, kādas mēs pieļāvām šodien. Jāgatavojas spēlei pret “Smilteni”, cīņa par godalgām vēl nav galā, priekšā vēl vesels aplis, kā arī atbildes spēles ar šiem pašiem “SK Cēsis”, kurā mums būs jāpierāda, ka mēs esam spēcīga komanda un esam spējīgi uzvarēt “Cēsis”.

Emīls Rijnieks (“SK Cēsis ģenerālmenedžeris): “FK Lielupe” ir ļoti cienījams pretinieks. Spēles sākums bija ļoti smags un varēja redzēt, ka “Lielupe” bija noskaņojusies ļoti nopietnai cīņai, arī iepriekšējie rezultāti šai komandai bija ļoti labi. Tieši tāpat arī mēs gatavojamies pret “Lielupe” iznākt kā pret ļoti nopietnu pretinieku, bija kārtīgi pirmsspēles treniņi, ļoti nopietna sagatavošanās. “Lielupe” iesāka ļoti braši, ļoti agresīvi, arī spēles stils ir tāds, kā teikt, ja nesanāk kaut kas tehniski, tad pieliekat nedaudz agresīvas spēles, bet kur ir otrādāk – tehniski sanāk, tad pazūd agresija kaut kur. Mēs iesitām to “golu” un līdz ar ko mums bija bišķi vieglāk turpināt to spēli, tad arī tas otrais “gols” nāca. Varu piebilst, ka bija šādas tādas strīdīgas epizodes, kurās tiesneša kungs varēja nosvilpt vienam par labu, otram par kreisi – tas varbūt mazlietiņ traucēja. Bet es domāju, ka šī spēle skatītājiem bija vienkārši fantastiska un abas komandas parādīja labu sniegumu. Skatītājiem bija prieks: “foršs” vakars, silts, fani un spēle arī bija baudāma.