Punkts no Priekuļiem

Šodien Cēsīs zem 32 grādu karstuma aizvadījām kārtējo 2.Līgas spēli pret “FK Priekuļi / Cēsis” komandu. Uz šo izbraukumu devāmies ļoti īsajā sastāvā, bez vairākiem komandas līderiem. Spēle iesākās līdzīgi un abas komandas izveidoja pāris momentus, līdz beidzot spēles 12.minūtē par komandas kapteiņa Kārļa Villeruša apturēšanu neatļautā veidā tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Nils Veipāns. Pēc zaudētiem vārtiem “Priekuļu” futbolisti nedaudz aktivizējās un izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus. Noturēt pārsvaru līdz pārtraukumam neizdevās, jo 5 minūtes līdz pirmā puslaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts 1:1. Tiesa, šajā epizodē līnijtiesnesis nenofiksēja aizmugures stāvokli mājinieku futbolistam, uz ko asi reaģēja “FK Lielupe” aizsargs Artis Kalniņš. Par runāšanu spēles galvenais tiesnesis iedeva dzelteno kārtīti, Artis pateica vēl kaut ko tiesneša virzienā, par ko tūliņ pat saņēma arī otro dzelteno un tika noraidīts no laukuma.

Pārtraukumā treneru štābs izdomāja, kā tikt galā ar šo smago situāciju, jo nebija nedz pilnvērtīgu maiņu, karstums negrasījās norimt, bija jāspēlē mazākumā, un “Priekuļi”, sajūtot asinis, noteikti dosies uz priekšu. Pārkārtojot shēmu, “Lielupe” noturējās līdz spēles 77.minūtei, kad komandu sastāvi palika vienādi. Pretinieku kapteinis Māris Spalviņš otro reizi šajā spēlē nospēlēja ļoti rupji, noraujot “FK Lielupe” pretuzbrukumu, par ko saņēma otro brīdinājumu spēlē un laukumu atstāja. Atlikušās spēles 13 minūtes “FK Lielupe” centās izraut uzvaru, arī mājinieki izveidoja pāris bīstamus uzbrukumus, taču visi tie bija nesekmīgi. Rezultātā, neizšķirts 1:1 un dīvaina sajūta – no vienas puses varonīgi izcīnīts punkts, anomālajos laika apstākļos spēlējot gandrīz veselu stundu mazākumā, bet no otras puses, šajā spēlē bija jāņem trīs punkti. Tagad jāgatavojas nākamajai spēlei pret “SK Cēsis” jauno sastāvu.

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Ļoti grūta spēle. Pēdējās 20 minūtes pats jūtos ļoti slikti un spēlē atdevu pēdējos spēkus. To pašu darīja arī visi pārējie “Lielupes” puiši. Žēl, ka palikām mazākumā, jo vienādos sastāvos, domāju, mums būtu visas iespējas šodien braukt mājās ar trīs punktiem kabatā. Spēles galvenais tiesnesis varēja tomēr nomierināt spēlētāju nevis uzreiz metāties ar kartītēm, bet nu Artis pats vainīgs, pievīla komandu. Ne tikai šodien bija jāpārslēdzas un jādomā par punkta noturēšanu, bet arī nākamajā spēlē būs jādomā, ko likt aizsardzības centrā, zinot mūsu situāciju ar aizsargiem. “Priekuļi” brīžiem spēlēja rupji, bet kopumā viņiem bija iespējas izraut uzvaru šodien, šeit jāuzslavē mūsu vārtsargs Antons Vasiļjevs. Šodien, starp citu, sanāca pavisam interesanta situācija – aizsardzības centrā, pēc Arta noraidījuma, spēlēja divi uzbrucēji. Bet izcietām, gribu pateikt lielu paldies puišiem un tagad jāuzvar “SK Cēsis”.”