Noslēdzam sezonu ar pamatīgu zaudējumu

Vakar “FK Lielupe” noslēdza 2018.gada 2.Līgas sezonu ar spēli pret “Riga United F.C.”. Diemžēl uz pēdējo spēli sezonā pieteikumā mēs neieraudzījām uzreiz vairākus komandas līderus, turpretim “Riga United F.C.” parādīja čempionu cienīgu sniegumu. Jau no pašām pirmajām minūtēm  “Riga United” sāka spiest uz “Lielupes” vārtiem.  Nepagāja ilgs laiks līdz nominālo mājinieku pirmajiem vārtiem, bet kopumā, pirmajā puslaikā “Riga United” nodrošināja sev mierīgu otro puslaiku, iesitot veselus 6 vārtus pirmajās 45 minūtēs. “Lielupe” pirmajā puslaikā izveidoja vien dažus momentus.

Otrajā puslaikā “Lielupe” turējās, cik vien ilgi tas bija iespējams, bet par uzbrukumu šeit pat nebija runas. “Riga United” mērķtiecīgi gāja uz nākamo vārtu guvumu, kas izdevās viņiem tikai 77′ minūtē. Beigās pamatīga sagrāve – 0:9. “Riga United” komanda turpina cīņu par Vidzemes reģiona zelta medaļām, bet “FK Lielupe” noslēdz sezonu 7. vai 8.vietā, viss atkarīgs, vai “SK Cēsis” komandai izdosies atlikušajās divās spēlēs pret “FK Limbaži” un “DSVK Traktors” izcīnīt vismaz divus punktus.

“FK Lielupe” vēl turpinās trenēties, ir paredzētas 2-3 pārbaudes spēles un, protams, 23.septembra Futbola dienas pasākums, kurā pretī stāsies “FK Lielupe” bijušie spēlētāji.

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Visas sezonas problēmas atspoguļojās šajā spēlē. Šovakar laukumā devās uzreiz divi debitanti, vēl vienam spēlētājam tā bija debija 2.Līgā, vēl divi tikko atgriezās ierindā pēc traumām. Šo spēli izlaida abi mūsu bombardieri: Agris un Ruslans, bija jāiztiek arī bez laukuma centra; Daņilas, Artūra, Oļega un Nila. Tāpat nebija arī Kirila, Andreja Ivanova un nemaz negribas pieminēt arī Denisu Kiriļuku, bez kura aizvadījām visu otro apli. Saskaitiet paši, gandrīz vai vesels sastāvs. Turklāt arī vairāki citi spēlētāji dažādu apstākļu dēļ nav ierindā. Spēles laikā spēli nevarēja pabeigt Dāvis, kuru nomainījām jau puslaika vidū. Vēl arī Dainis traumējās. Tā kā, neizturējām šīs sezonas spiedienu. Bet pretī izgāja spēcīga komanda. Salīdzinājumā ar mūsu pirmo savstarpējo spēli, šovakar “Riga United” parādīja patiešām čempiona cienīgu spēli. Tā bija visspēcīgākā komanda, pret kuru šogad spēlējām. Vai viņi beigās kļūs par čempioniem? Nezinu, bet neskatoties uz to, ka mums ir visai draudzīgas attiecības ar šo klubu, es tomēr nevēlētos, lai viņi kļūst par čempioniem. Tam ir savs iemesls. Bet vai viņi būtu pelnījuši kļūt par čempioniem? Ar šādu spēli – noteikti! Kopš pirmās spēles, kurā visa spēle veidojās tikai un vienīgi caur Jāni Pakalnu, viņiem parādījās arī daudzpusīgums. Jā, viennozīmīgi, kad komandā ir tāds spēlētājs kā Jānis, tas dod priekšrocību, bet kad vēl tam visam klāt nāk arī komandas spēle, tad pretiniekam ir vēl vismaz trīsreiz grūtāk. Nevaru pārmest saviem puišiem par šo spēli, viņi darīja, ko varēja. Tomēr robi sastāvā dod par sevi zināt. Vairākiem spēlētājiem nācās spēlēt sev neierastā pozīcijā. Arī mēs, treneru štābs, tomēr kļūdījāmies spēles taktikas izvēlē. Vajadzēja uzreiz sākt spēli iesēžoties aizsardzībā, kā tas bija otrajā puslaikā, kad līdz noteiktam brīdim “Riga United” nespēja izveidot bīstamus momentus pie mūsu vārtiem. Tā vietā izvēlējāmies mēģināt spēlēt uzbrūkošu futbolu. Bet, mūsu uzbrucēji pie bumbas gandrīz vai netika. Tagad mūs gaida vēl dažas draudzības spēles, spēle pret bijušajiem spēlētājiem, komandā parādās jaunās sejas, tā kā jau kādu mēnesi esam domās par nākamo sezonu. Jau ir izdomāts, ko un kā darīsim lietas labā, kas jāuzlabo, nākamgad būsim vēl spēcīgāki!