Neizšķirts neticamā spēlē

Spēles starp “FK Lielupe” un “FK Aliance” allaž bijušas ļoti saspringtas, bet šodien laukumā bija divas komandas ar raksturu, katra no kurām gribēja izcīnīt uzvaru.

Jau no paša sākuma abas komandas sāka veidot bīstamus uzbrukumus pie pretinieku vārtiem, šāda spēle uzreiz piesaistīja atnākušo līdzjutēju uzmanību un interesi. Arī asumi laukumā sāka parādīties diezgan agri, spēles 20′ minūtē “FK Aliance” spēlētājs ar kāju iespēra pa Ruslana Aleksejeva ceļgalu, par laimi pēc šīs epizodes Ruslans spēja turpināt spēli. Jāpiebilst, ka spēles galvenais tiesnesis nereaģēja uz šo rupjo pārkāpumu no pretinieku komandas spēlētāja puses. Pirmā puslaika vidū, 26′ minūtē, mājinieki izvirzījās vadībā, taču Pāvels Baikovs pēc divām minūtēm spēja izlīdzināt rezultātu. Vēl pēc dažām minūtēm Ruslans Aleksejevs panāca 2:1 “Lielupe” labā, bet pēc šiem vārtiem spēlē iesaistījās arī galvenais tiesnesis – Edgars Martinsons, kurš nospēlēja ļoti lielu lomu spēles iznākumā. Spēles 33′ minūtē uz “FK Lielupe” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, pēc tam, kad “FK Aliance” uzbrucējs nokrita mūsu soda laukumā. Jāsaka, ka šajā epizodē šis kritiens vairāk izskatījās pēc tēlošanas. Lai vai kā, bet rezultāts kļuva 2:2. Neilgi pēc tam “FK Aliance” aizsargs savā soda laukumā ļoti bīstami ar taisnu kāju ielēca no aizmugures Ruslanam Aleksejevam, taču pēc šī pārkāpuma tiesneša svilpe klusēja.

Otrajā puslaikā laukumā turpinājās spraiga cīņa par punktiem. Turpinājās arī tiesneša dīvainie lēmumi. Otrā puslaika pašā sākumā “Aliance” kapteinis Jānis Kleperis izvirzīja savu komandu vadībā. Spiesti atspēlēties “Lielupe” spēlētāji metās uzbrukumā. Diezgan īsā laika posmā tiesnesis nereaģēja uz veseliem diviem pārkāpumiem pretinieku soda laukumā, nenozīmējot 11 metru soda sitienu. Tāpat arī pēc tam, kad Ruslans Aleksejevs guva vārtus no acīmredzamas aizmugures situācijas, tiesnesis ieskaitīja vārtus, tāpat arī līnijtiesnesim nebija pretenziju pret šo vārtu guvumu. “FK Aliance” spēlētāji jau bija izspēlējuši no centra, kad sekoja galvenā tiesneša svilpe. Viņš pieskrēja pie līnijtiesneša un pēc neilgām pārrunām šo vārtu guvumu atcēla. Šeit uzreiz rodas vairāki jautājumi, protams, vārtus nevajadzēja skaitīt, taču šī epizode bija jau beigusies, spēle atsākusies, un pēc kāda principa šie vārti beigās tomēr tika atcelti nav skaidrs. Situācija kļuva vēl sarežģītāka pēc tam, kad Igora Ļahova nervi neizturēja epizodē, kad “Aliance” spēlētājs visādiem neatļautiem veidiem mēģināja viņu apturēt, viņš apgriezās un ar kāju iespēra vaininiekam. Par šo pārkāpumu Igors uzreiz tika noraidīts no laukuma. “Lielupei” nācās pārkārtot savu spēli, laukumā devās arī komandas kapteinis Kārlis Villerušs, kurš spēles 79′ minūtē panāca 3:3! Jāpiemin, ka 5 minūtes iepriekš arī “Aliance” spēlētājs ieraudzīja sev priekšā sarkano kartīti un bija spiests pamest laukumu. Bet nākamajā minūtē galvenais tiesnesis kārtējo reizi izlaida garām epizodi, kurā “Aliance” spēlētājs no murugas iesita Daņilam Savickim pa kāju. Diemžēl Daņila šo spēli turpināt nespēja, un atlikušo spēles daļu “Lielupe” bija spiesta aizvadīt nu jau bez diviem pamatsastāva centra pussargiem. Neilgi pēc šīs epizodes sekoja kļūda aizsardzībā un “Aliance” panāca 4:3. Neskatoties uz to, jau nākamajā minūtē pēc tam, kad Kārlis Villerušs izklupienā izrāva bumbu netālu no pretinieku soda laukuma, Ruslans Aleksejevs panāca 4:4. Bet arī ar to viss nebeidzās. Jau otrajā kompensācijas minūtē “FK Aliance” panāca 5:4, un, kad likās, ka arī šoreiz “Aliance” pašās beigās izraus uzvaru, mūsu puiši parādīja neticamu cīņassparu un spēles pēdējās sekundēs mūsu centrālais aizsargs Mārtiņš Auziņš devās pats uz priekšu un tika notriekts pretinieku laukuma vidū. Kārlis Villerušs centrēja uz tālo stabu, kur bija teju vai nu visi pārējie spēlētāji, ieskaitot arī mūsu vārtsargu Antonu Vasiļjevu, šajā burzmā bumba atrada Pāvelu Baikovu, kurš pielika punktu šajā spēlē, izraujot neizšķirtu – 5:5! Tiesa arī pēc šīs epizodes spēles galvenais tiesnesis devās pie līnijtiesneša, apspriest vai būtu jāieskaita šie vārti, bet šoreiz savu lēmumu viņš nemainīja un dažas sekundes vēlāk nosvilpa par šī trillera beigām.

Šī spēle noteikti ieies abu komandu vēsturē, ka viena no interesantākām un aizraujošākām spēlēm. Arī atnākušie līdzjutēji izjuta neticamas emocijas, sakot, ka pat Čempionu līgas spēles nestāv blakus šim trillerim. Pēc nedēļas mūs gaida pirmais tālais izbrauciens šogad – uz Smilteni, un jau ir skaidrs, ka Igors Ļahovs būs spiests izlaist šo spēli, tāpat nav skaidrs, ar vairākiem mūsu spēlētājiem, kuri saņēma dažāda smaguma traumas šajā spēlē.

2nd-league-matchday-result-fk-aliance-away

Kārlis Villerušs (“FK Lielupe” galvenais treneris): “Traka spēle, es domāju, ka kopumā šādas spēles ir liels retums, bet jā – neticami! Mēs spējām parādīt raksturu šodien, atspēlēties, es lepojos ar saviem puišiem. Arī pašam nācās doties laukumā, zinot to, ka vēl pirms spēles nebija īsti skaidrs vai vispār spēšu šodien spēlēt ceļgala dēļ, bet sekoja Igora noraidījums, nācās kaut ko mainīt un doties laukumā, gribi vai negribi. Beigās sanāca pat ļoti labi – vārti un divas rezultatīvās piespēles. Tie varētu būt labākās 20 minūtes visā manā spēlētāja karjerā! Bet par pašu spēli – uzreiz pēc spēles beigām pateicu galvenajam tiesnesim, ka “FK Lielupe” iesniegs protestu, tā kā mani gaida ilga nakts, kamēr vēlreiz izskatīšu spēli, samontēšu video un iesniegšu protestu. Protests būs par tendenciozu tiesāšanu pret “FK Lielupe”. Pat tagad varu uzskaitīt vairākas epizodes: “pendele” uz mūsu vārtiem, nenozīmētās trīs “pendeles” uz “FK Aliance” vārtiem, atcelti mūsu vārti, kā arī vēl dažas epizodes, kurās mūsu spēlētāji saņēma diezgan nopietnas traumas. Protams, tagad gaidīšu informāciju no viņiem un dakteriem, cik nopietni ir šie savainojumi. Tāpat jāgaida arī Disciplinārās komisijas lēmums par Igoru Ļahovu, cik spēles nāksies izlaist viņam, un tās varētu būt vairākas spēles. Īsti pat nezinu, ar kādu sastāvu dosimies nākamnedēļ uz Smilteni pēc šādas spēles.”